Kategorijos - Kategorien der Rubrik
Informacijos kelionėms [4]
Aktualiausios informacinės naujienos, liečiančios keliones
Reiseinfos [9]
Aktuellerste Infos zum Reisenthema
Gesundheitinfos [3]
Rund um Thema Gesundheit
Informacijos sveikatos tema [3]
Informacijos sveikatos tema
Sozial-Infos [12]
Soziale Themen
Informacijos socialine tema [10]
Kulturveranstaltungen - kultūriniai renginiai [29]
Meldungen - pranešimai apie renginius
Informacijos Vokietijos lietuviams [28]
Info sia tema
Zuwanderungsinfos [17]
Informacijos emigracijos tema [8]
URM informacijos [30]
Įvairios informacijos [42]
Įvairios informacijos, netinkancios prie kitu
Bildung [6]
Bildungsinfos
News des Auswärtigen Amt [6]
Kalender
21 val.-Uhr, Pirmadienis - Montag.
«  Kovas - März 2018  »
IIIIIIIVVVIVII
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Gimtadienis-Geburtstag:
Statistik

Online: 1
Svečiai - Gäste: 1
Nariai - Benutzer: 0
Mūsų apklausa - Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website - Įvertinkite tinklalapį
Antworten insgesamt: 138
Hauptseite » Informacijos emigracijos tema
Šiuo metu kartu su Vilniaus universitetu atliekame mokslinį tyrimą apie ne Lietuvoje gyvenančių lietuvių kalbų vartojimą, žinojimą.
 
Ieškome ilgiau nei 3 metus ne Lietuvoje gyvenančių lietuvių kilmės asmenų, kurie
(1) iš Lietuvos gyventi ir dirbti išvyko patys arba
(2) kartu su tėvais, taip pat
(3) tų, kurių tėvai ar seneliai išvyko iš Lietuvos jiems dar negimus, t.y. kurie jau gimė ne Lietuvoje.
 
Apklausą vykdome internetu, visame pasaulyje.
Mums praverstų bet kokia Jūsų  pagalba platinant informaciją apie šį tyrimą: jeigu turite bendruomenės narių forumą/Facebook paskyrą arba siunčiate naujienlaiškius – galime parengti trumpą tekstą/kvietimą sudalyvauti tyrime lietuvių/anglų kalbomis.
 
Taip pat, labai kviečiame ir Jus užsiregistruoti bei sudalyvauti tyrime. Klausimyną galima pildyti pasirinktinai: lietuvių, ispanų, anglų ir vokiečių kalbomis.
Užsiregistruoti tyrimui galima internetinėje svetainėje http://form.sic.lt/  (pirma pasirinkus kalbą)  Daugiau informacijos apie tyrimą rasite apsilankę internetinėje svetainėje: http://www.lsk.flf.vu.lt/lt/katedra/apie-mus/projektai/emigrantu-kalba/
Jeigu kiltų klausimų/minčių dėl šio tyrimo – rašykite, mielai atsakysime.
Kategorija - Kategorie: Informacijos emigracijos tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 502 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2012-09-25 | Kommentare (0)

 
Rengėjai - Prancūzijos Lietuvių Jaunimas: www.prancuzija.pljs.org
Kategorija - Kategorie: Informacijos emigracijos tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 431 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2012-09-13 | Kommentare (0)


Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti kandidatus užsienio lietuvių mokslo premijų konkursui.
Už tarptautinio lygio mokslo pasiekimus ir bendradarbiavimą su Lietuva šiemet numatoma apdovanoti tris iškiliausius užsienio lietuvius. Premijomis siekiama paskatinti užsienyje dirbančius lietuvių mokslininkus palaikyti glaudžius dalykinius ryšius su Lietuva, būti Lietuvos mokslo ambasadoriais užsienio šalyse ir su žymiausiais lietuvių kilmės mokslininkais supažindinti Lietuvos visuomenę.
„Į užsienį išvykusių mokslininkų ryšių dėka Lietuvoje gausėja tarptautinių mokslinių tyrimų projektų, studijų vizitų, mezgasi ryšiai su užsienio mokslo įstaigomis. Premija tikimės dar labiau paskatinti tokį bendradarbiavimą”, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

Švietimo ir mokslo ministerija iškiliausiems užsienyje gyvenantiems lietuvių kilmės ir Lietuvos pilietybę turintiems mokslininkams mokslo premijas skiria jau šešti metai. Iki šiol premijas yra gavę aštuoniolika mokslininkų.

Premijų tikslas – skatinti išeivijos mokslininkus puoselėti lietuvybę ir siekti, kad jie garsintų Lietuvą, palaikytų glaudžius ryšius su Lietuvos mokslo bendruomene, aktyviai dalyvautų bendrose mokslo programose ir užsienio lietuvių bendruomenių veikloje.
 
Mokslo premijos dydis – 13 tūkst. litų.
Kandidatūras gali siūlyti užsienio šalių lietuvių bendruomenės ir Lietuvos mokslo ir studi ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Informacijos emigracijos tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 584 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2012-02-07 | Kommentare (0)Visuomenė vis teigiamiau žiūri į emigrantus, nors dar pasitaiko kaltinimų išdavyste ir kitų iš pavydo kylančių priekaištų. Tokią mintį diskusijoje apie užsienio lietuvių įvaizdį Lietuvoje išsakė žinomi visuomenės veikėjai. Seime vykusiame Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybų pirmininkų suvažiavime kliuvo prezidentei Daliai Grybauskaitei ir užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui – žurnalistas Tomas Dapkus šiems priekaištavo dėl sovietinio mąstymo.
Skaityti toliau Delfi.lt
Kategorija - Kategorie: Informacijos emigracijos tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 543 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2011-08-14 | Kommentare (0)

Užsienio kalbų kursų rengėjai pastarosiomis savaitėmis nuolat didina besimokančiųjų vokiečių kalbos grupes.

„Sprendžiant pagal skambučių ir elektroninių laiškų kiekį, tų grupių dar gali gerokai daugėti", - DELFI sakė užsienio kalbų mokymo bendrovės „Filora" projektų vadovė Jolanta Gumbrevičienė.

Toliau - Delfi.lt
Kategorija - Kategorie: Informacijos emigracijos tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 777 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2011-01-30 | Kommentare (0)

Iki vasario 15 d. išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai Valstybiniam studijų fondui gali teikti paraiškas paramai studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose gauti. Švietimo ir mokslo ministerija šiemet tam numatė skirti apie 400 tūkst. litų. Studentams bus teikiama dviejų rūšių parama – stipendija už studijų rezultatus ir vienkartinė socialinė išmoka. Paramą gali gauti pirmosios ir antrosios studijų pakopos studentai.

Stipendijos už studijų rezultatus mėnesinis dydis priklauso nuo akademinių pasiekimų – ji gali siekti nuo 150 iki 400 litų. Vienkartinė socialinė išmoka (nuo 700 iki 1100 litų) skiriama atsižvelgiant į asmens socialinę padėtį.

Lietuvių kilmės studentai, norintys gauti paramą, Valstybiniam studijų fondui turės pateikti atitinkamus dokumentus. Paraiškų paramai gauti pateikimo tvarką ir formą rasite: https://www.vsf.lt/lt/parama-iseiviams .

Šiemet, kaip ir pernai, numatoma skirti kvotines vietas kitose šalyse mokyklas baigusiam jaunimui studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose. 2010 m. tam buvo skirta 50 kvotinių studijų vietų universitetuose ir 50 – kolegijose. Iki šiol didžiausią įstojusiųjų dalį sudarė išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečiai. Kvotos skiriamos atsižvelgiant į tai, kad kitose šalyse mokyklos baigimo vertinimo sistemos yra skirtingos ir kol kas nėra prilygintos Lietuvoje vykdomų brandos eg ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Informacijos emigracijos tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 538 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2011-01-25 | Kommentare (0)

Nuo šių metų atsiveria darbo rinka Vokietijoje. Nuo sausio 1 d. nebetaikomi apribojimai sezoniniams darbininkams, o nuo gegužės – visiems. Lietuvos darbo birža jaučia augantį susidomėjimą, tačiau Lietuvos įdarbinimo užsienyje agentūros kol kas nepuolė siūlyti darbų Vokietijoje. Svarstoma, kad nuo masiško emigracijos srauto lietuvius stabdys kalbos barjeras ir kvalifikacijos trūkumas. Daug šansų turi kalbą žinantys slaugytojai, inžinieriai, virėjai.
Skaityti toliau Lietuvos ryte


Kategorija - Kategorie: Informacijos emigracijos tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 729 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2011-01-02 | Kommentare (0)

Dalis valdančiųjų sieks, kad Seimas atmestų Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto naujam Pilietybės įstatymui, išplečiančiam dvigubos pilietybės taikymo atvejus.

Trečiadienį tradiciniuose valdančiosios koalicijos lyderių pusryčiuose su premjeru Andriumi Kubiliumi be kita ko diskutuota apie ketvirtadienį parlamente numatomą galutinį balsavimą dėl valstybės vadovės veto. Šį klausimą diskusijoms iškėlė didžiausia Seime Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.

Po susitikimo premjero patarėjas Virgis Valentinavičius užsiminė, kad iš esmės sutarta palaikyti tą įstatymo projektą, kurį anksčiau jau priėmė Seimas. Tai reiškia, kad būtų stengiamasi atmesti Prezidentės veto.

„Linkstama prie to, kad arba įstatymas būtų priimtas toks, koks jau buvo priimtas anksčiau, arba nepriimtas išvis ir rengiamas naujas projektas", - aiškino V.Valentinavičius.

Tačiau kiti pusryčių dalyviai nebuvo tokie kategoriški, kad bus stengiamasi atmesti D.Grybauskaitės veto. „Konkretaus sprendimo nebuvo priimta. Konservatoriai iškėlė tą klausimą diskusijai, o padiskutavę palikome kiekvienai partijai ir frakcijai apsispręsti, kaip balsuoti ketvirtadienį", - portalui teigė Jungtinės Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos frakcijos atstovas Vytautas Bogušis.

Pasak jo, ši frakcija tik ket ... Toliau - Weiter lesen »

Kategorija - Kategorie: Informacijos emigracijos tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 599 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2010-12-02 | Kommentare (0)

Draugai - Freunde