Kategorijos - Kategorien der Rubrik
Informacijos kelionėms [4]
Aktualiausios informacinės naujienos, liečiančios keliones
Reiseinfos [9]
Aktuellerste Infos zum Reisenthema
Gesundheitinfos [3]
Rund um Thema Gesundheit
Informacijos sveikatos tema [3]
Informacijos sveikatos tema
Sozial-Infos [12]
Soziale Themen
Informacijos socialine tema [10]
Kulturveranstaltungen - kultūriniai renginiai [29]
Meldungen - pranešimai apie renginius
Informacijos Vokietijos lietuviams [28]
Info sia tema
Zuwanderungsinfos [17]
Informacijos emigracijos tema [8]
URM informacijos [30]
Įvairios informacijos [42]
Įvairios informacijos, netinkancios prie kitu
Bildung [6]
Bildungsinfos
News des Auswärtigen Amt [6]
Kalender
21 val.-Uhr, Pirmadienis - Montag.
«  Kovas - März 2018  »
IIIIIIIVVVIVII
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Gimtadienis-Geburtstag:
Statistik

Online: 1
Svečiai - Gäste: 1
Nariai - Benutzer: 0
Mūsų apklausa - Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website - Įvertinkite tinklalapį
Antworten insgesamt: 138
Hauptseite » Informacijos socialine tema

Gruodžio 14-15 d. kviečiame dalyvauti Jevgenijaus Če ... Toliau - Weiter lesen »

Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 499 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-11-02

Sveiki, Pasaulio lietuviai!

 

Kviečiame prisijungti prie socialinės iniciatyvos platinant žinią apie Rusijos veiksmus prieš Lietuvos pieno gamintojus Trečiojo Rytų partnerystės viršūnių susitikimo kontekste.
Pastarosiomis dienomis vis daugiau žmonių demonstruoja solidarumą pirkdami lietuvišką sūrį užsienyje, keldami nuotraukas ar 
įrašus į socialinius tinklus su #FreedomCheese ar #3domcheese tagais.

 

Siekdami šią žinią paskleisti dar plačiau "Kurk Lietuvai” programa inicijavo "Thunderclap” paskyrą ... Toliau - Weiter lesen »

Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 441 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-10-26

Zum 01.02.2014 wird SEPA für Lastschriftüberweisungen zwingend erforderlich, viele Vereine müssen Ihre Vereins- und Lastschriftsoftware anpassen oder erneuern!

Wir bieten mit unserem Produkt "SEPA to go" eine kompakte Software an, die neben der grundsätzlichen Mitgliederverwaltung und einer komfortablen Seriendruckfunktion besonderen Augenmerk auf den einfachen Umstieg von DTAUS nach SEPA legt. So können Sie zum Beispiel die Kosten für "SEPA to go" schon alleine durch die Prequalifikation über den Verwendungszweck bei der letzten DTAUS-Abbuchung (statt dem Anschreiben aller Mitglieder) einsparen.

Auf unserer Internetseite www.e-k-m-soft.de finden Sie weitere Informationen. Dort können Sie auch "SEPA to go" zum Testbetrieb und viele nützliche Seriendruckvorlagen zur freien Verwendung downloaden.


Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 503 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-09-08

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis  lankėsi atvirų durų dienos renginiuose Vilniaus profesinėse mokyklose.

„Profesinės mokyklos bendradarbiaudamos su darbdaviais rengia tokius specialistus, kurių reikia darbo rinkai ir kurie baigę mokslus sėkmingai įsidarbina. Į profesinį mokymą investuojame labai daug – tiek Europos Sąjungos fondų paramos, tiek valstybės lėšų. Esame pasiekę aukštą profesinių mokyklų aprūpinimo lygį, mokiniai mokosi dirbti pačia moderniausia įranga, o profesijos mokytojai savo žinias ir įgūdžius atnaujina verslo bendrovėse", –sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Pasak ministro, nepelnytai į šoną nustumtas profesinis mokymas įgyja vis stipresnes pozicijas, o šių mokyklų auklėtiniams darbdaviai siūlo geras perspektyvas.

Palaipsniui keičiasi ir mokinių požiūris į profesinį mokymą. Nors bendrojo ugdymo mokinių ir abiturientų skaičius kasmet mažėja, treji metai iš eilės stojančių į profesines mokyklas skaičius lieka stabilus. 2012 metais priimta mokytis apie 19 tūkst. mokinių, iš jų 9 tūkst. - turinčių vidurinį išsilavinimą. Į profesines mokyklas taip pat stoja jau turintieji aukštojo mokslo diplomus, pernai šis rodiklis siekė apie 5 proc. nuo bendro priimtųjų į profesines mokyklas skaičiaus.

„Užsienio šalyse labai populiaru vidurinį išsilavinimą įgyti kartu su kvalifikacija, o paskui spręsti – ar tęsti mokslus aukštojoje mokykloje, ar pradėti dirbti. Labai ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 594 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-05-27 | Kommentare (0)

The Job of my life – skatinimo programa "MobilProEU”

Nuo 2013 -ųjų sausio veikia ypatingoji Vokietijos ministerijos darbui bei socialiniams reikalams programa:
"Jaunimo, besidominčio išsilavinimo įsigijimu bei jaunų specialistų, neturinčių darbo, mobilumo skatinimas Europoje (MobiPro-EU)".

Programa jaunimui bei jauniems specialistams atveria perspektyvas specialybei Vokietijoje.
Ji skirta skatinti jaunus asmenis, kurių amžius yra nuo 18 iki 35 metų, kurie norėtų Vokietijoje įsigyti specialybę arba rasti kvalifikuotą užsiėmimą, t.y. darbą tose srityse, kur šiuo metu trūksta specialistų. Ypatingo poreikio srityse, kaip pvz. sveikatos apsaugos specialybėse, gali būti skatinami ir vyresni darbo ieškantys asmenys - iki 40 m.
 
 
Visą išsamią informaciją apie projektą rasite čia.
 
 
Asmenims, kurie neatitinka nei vienos ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 1313 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-04-04 | Kommentare (0)

Dėmesio jaunimui Lietuvoje!
 
2013 m. sausį Vokietijos Darbo ir socialinių reikalų ministerija pradėjo ypatingąją programą "Jaunimo, besidominčio profesinio išsilavinimo įsigijimu bei bedarbių jaunų specialistų iš Europos profesinio mobilumo skatinimas - The job of my life”
 
Vokietijos Saaro žemės organizacija Kolpingwerk ir kelios kitos institucijos įsijungė į šią programą projektu, skirtu specialiai Lietuvos jaunimui.
 
Mes, Vokietijos Saaro krašto lietuvių bendruomenė, esame pakviesti bendradarbiauti. Tarpininkaujame dabar, suburiant grupę bei visu projekto veiklos laikotarpiu, palengvinant orientuotis kasdieniame gyvenime.
 
Trumpai apie projektą:
Numatyta suburti apie 15 asmenų grupę, norinčių įsigyti profesinį iš ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 680 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-02-09 | Kommentare (0)


Jei studijuoji Lietuvoje, tačiau nori paragauti ir studijų užsienyje, gali išvažiuoti daliai studijų į užsienį pagal dvišales sutartis. Šiuo metu Lietuva pagal tarpvalstybinius susitarimus keičiasi studentais su 18 šalių.
Dvišalės sutartys studentams garantuoja nemokamą mokslą pasirinktam studijų laikotarpiui, paprastai – semestrui arba akademiniams metams. Mainų dalyviai taip pat gauna siunčiančios ar priimančios šalies skiriamą stipendiją, bendrabutį, jiems apmokama kelionė, o kai kuriais atvejais – sveikatos draudimo, vizų ir kitos išlaidos.
Dauguma iš 18 Lietuvos dvišalių susitarimų pasirašyta su Europos Sąjungos valstybėmis. Norintys išvažiuoti daliai studijų už ES ribų gali vykti į tokias šalis, kaip Kinija, Izraelis, Meksika, Turkija ar Japonija.
„Studentų mainai prisideda prie idėjų apykaitos – jie leidžia pasisemti kitokios akademinės patirties, pažinti kitą kultūrą ir šalį, o grįžtant į Lietuvą – parsivežti platesnį požiūrį į pasaulį, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Džiaugiamės, kad Lietuvos universitetų ir kolegijų studentai vis aktyviau naudojasi galimybe išvažiuoti į užsienio aukštąsias mokyklas dalinėms studijoms, taip pat siekiame, kad į Lietuvą atvažiuotų kuo daugiau studentų iš užsienio šalių."
Dvišalės valstybinės stipendijos taip pat gali būti skiriamos vasaros kalbos ir kultūros kursams. Tai numatyta sutartyse su Belgija, Čekija, Danija, Estija, Italija, Izraeliu, Latvija, Lenkija, Slovakija, Turkija, Ven ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 476 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2012-07-31 | Kommentare (0)


Sveiki!
Norėdami pradėti pildyti anketą, paspauskite nuorodą.
If you would like to begin the questionnaire, please click the link.
Para empezar a rellenar el cuestionario, por favor clic.
Um den Fragebogen auszufüllen, bitte hier drücken.
QUESTIONNAIRE
_______________________________________
LIETUVIŠKAI

Sveiki,
Šiuo metu Vilniaus universitetas kartu su tyrimų kompanija „Socialinės informacijos centras" atlieka mokslinį tyrimą apie ne Lietuvoje gyvenančių lietuvių kilmės žmonių kalbų mokėjimą ir vartojimą.
Apklausa yra anonimiška ir skirta tiktai Jums. Visi Jūsų atsakymai bus nagrinėjami tik apibendrintai kartu su kitų apklausos dalyvių atsakymais. Taip pat, užpildę anketą, turėsite galimybę laimėti DVD „Neregėta Lietuva".
Anketos pildymas užtruks apie 15-20 min. Visada galite sustabdyti anketos pildymą ir pratęsti nuo tos vietos, kur pabaigėte.
Jeigu pažįstate lietuvių, gyvenančių ne Lietuvoje, paraginkite juos užsiregistruoti tyrimui adresu: http://form.sic.lt/  
Daugiau informacijos galite gauti http://www.lsk.flf.vu.lt/lt/katedra/apie-mus/projektai/emigrantu-kalba/  arba susisiekę s ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 554 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2012-07-31 | Kommentare (0)

 

Penkių vaikų motina, daug metų gyvenusi skurde ir baimėje, iš laimės liejo ašaras sužinojusi, kad geradarys iš Vokietijos jos šeimai perka namą.
 
Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 693 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2012-04-21 | Kommentare (0)

Į užsienį emigravusių lietuvių gyvenimas vertinamas nevienareikšmiai. Vieni piktinasi, kad žmonės, Lietuvoje turėję kvalifikuotą darbą, užsienyje lenkia nugaras kaip juodadarbiai. Kiti atremia, kad geriau būti turtingu juodadarbiu svetur nei vargšu inteligentu tėvynėje. Ar tikrai lietuviai užsienyje dirba tik juodus darbus?
 

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos sociologijos dėstytoja dr. Vikinta Rosinaitė kartu su profesoriumi dr. Etsuo Yoshino iš Hokkaido universiteto atliko tyrimą, kuris parodė tikruosius emigravusių lietuvių karjeros pokyčius.
Tarp emigracijos priežasčių – ne tik pinigai
2008-2010 m. vykdytas tyrimas – kokybinis. Tai reiškia, kad su 89 migrantais iš Lietuvos vyko išsamus pokalbis. Visų respondentų vardai – pakeisti.
Apklausti migrantai iš Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Danijos ir Vokietijos atitiko įvairias socialines-demografines charakteristikas. Skaitykite toliau: Delfi.lt
Kategorija - Kategorie: Informacijos socialine tema | Žiūrėta: - Aufrufe: 588 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2011-12-24 | Kommentare (0)

Draugai - Freunde