Kategorijos - Kategorien der Rubrik
Informacijos kelionėms [4]
Aktualiausios informacinės naujienos, liečiančios keliones
Reiseinfos [9]
Aktuellerste Infos zum Reisenthema
Gesundheitinfos [3]
Rund um Thema Gesundheit
Informacijos sveikatos tema [3]
Informacijos sveikatos tema
Sozial-Infos [12]
Soziale Themen
Informacijos socialine tema [10]
Kulturveranstaltungen - kultūriniai renginiai [29]
Meldungen - pranešimai apie renginius
Informacijos Vokietijos lietuviams [28]
Info sia tema
Zuwanderungsinfos [17]
Informacijos emigracijos tema [8]
URM informacijos [30]
Įvairios informacijos [42]
Įvairios informacijos, netinkancios prie kitu
Bildung [6]
Bildungsinfos
News des Auswärtigen Amt [6]
Kalender
21 val.-Uhr, Šeštadienis - Samstag.
«  Kovas - März 2018  »
IIIIIIIVVVIVII
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Gimtadienis-Geburtstag:
Statistik

Online: 1
Svečiai - Gäste: 1
Nariai - Benutzer: 0
Mūsų apklausa - Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website - Įvertinkite tinklalapį
Antworten insgesamt: 138
Hauptseite » Įvairios informacijos
Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai sukurta interaktyvi programa „VIALITHUANIA" , pristatanti Lietuvos sąsajas su ES valstybėmis.
Interaktyvi programa atskleidžia Lietuvos istorinius ir kultūrinius ryšius su 27 ES šalimis.
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 815 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-11-11

Laba diena,
 
Su džiaugsmu pranešame, kad projektas Vaikų svajonės ir vėl startavo bei jau ketvirtus metus kviečia geros valios žmones įgyvendinti sudėtingose sąlygose augančių vaikų svajones. Tai galima atlikti užsukus į projekto svetainę www.vaikusvajones.lt, ten išsirinkus konkretų vaiką, kurio svajonę norima įgyvendinti, bei palikus kontaktus, kad dėl to susisiektų su tuo vaiku dirbantis socialinis darbuotojas.
 
Tad kviečiame ir šiemet padaryti gerą darbą bei pagelbėti vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, įgyvendinant jų kalėdinių dovanų svajones! Bei, kaip ir kasmet, būsime labai dėkingi už bet kokią pagalbą skleidžiant žinią apie projektą :) Internetiniame puslapyje patalpinti reklaminiai skydeliai, tarp kolegų ir draugų pasidalinta žinia apie projektą, net paprasčiausias įrašas Facebook‘e – kiekvienas iš š ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 788 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-11-11

 
Antradienį Briuselyje prasidėjo Europos Sąjungos Tarybos būstinės Justus Lipsius dekoravimo darbai. Artimiausią pusmetį, Lietuvai pirmininkaujant ES, ją puoš instaliacija „Europos sodai". Justus Lipsius puošyba – vienas svarbiausių kūrybinių projektų ES institucijose, jį įgyvendina kiekviena ES Tarybai pirmininkaujanti šalis.
 
 
Lietuviškas apipavidalinimo projektas oficialiai bus pristatytas trečiadienį, renginyje dalyvaus kultūros ministras Šarūnas Birutis.


Pastato atriumą papuošianti iš lengvų aliuminio vamzdelių sukurta instaliacija „Europos sodai" šiuolaikinėmis priemonėmis atkartos lietuviškų šiaudinių sodų motyvus. Iš šiaudų veriami sodai simbolizuoja pasaulio medį, kosmoso tvarką. Sodų leitmotyvą bus galima atrasti ir kitose Justus Lipius pastato erdvėse išdėstytuose originaliuose balduose, šviestuvuose.


Apipavidalinimo projektas sujungs tradicinės kultūros elementus, Lietuvos modernų meną (Rimtauto Vincento Gibavičiaus grafika, Teodoro Kazimiero Valaičio skulptūra, Kazimiero Žoromskio tapyba) bei naujausius Lietuvos dizaino pasiekimus (Pauliaus Vitkausko, Naurio Kalinausko darbai). Projektą įgyvendina UAB „Ekspobalta".


„Europos sodai" ES Tarybos būstin ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 498 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-07-06 | Kommentare (0)

 
Pirmadienį Lietuva pradėjo pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai – pirmą kartą nuo narystės ES pradžios mūsų šaliai tenka šis atsakingas uždavinys. Per istorinį pirmininkavimo pusmetį tiek Lietuvoje, tiek užsienyje vyks daugybė su pirmininkavimu susijusių renginių, į Lietuvą nukryps užsienio politikų ir pareigūnų akys.
 
 
Kas sudaro Lietuvos pirminininkavimo ES Tarybai komandą? Kokių tikslų sieksime per artimiausią pusmetį? Kokie svarbiausi renginiai vyks Lietuvoje ir užsienyje? Pateikiame 33 įdomiausius faktus, susijusius su prasidedančiu mūsų šalies pirmininkavimu.

184. Tiek dienų (nuo liepos 1 iki gruodžio 31 d.) Lietuva vadovaus sprendimų priėmimui ES.
 
Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai: 33 faktai, kuriuos būtina žinoti.
 
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 628 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-07-06 | Kommentare (0)

 
Gerbiamieji,
Norime priminti, jog liko tik 1 savaitė teikti paraiškas atrankai į jaunųjų profesionalų programą „Kurk Lietuvai" .
 
Prisegame atnaujintą kvietimą prisijungti prie programos ir norime paprašyti, jog išplatintumėte jį savo interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, išsiųstumėte visiems, ką programa galėtų sudominti. Taip pat, nepamirškite jos rekomenduoti savo draugams.
Ačiū, kad prisidedate prie „Kurk Lietuvai" programos sėkmės!
 
Su pagarba,
Akvilė Švolkienė
Rinkodaros projektų vadovė | Rinkodaros ir komunikacijos skyrius
INVESTUOK LIETUVOJE
Jogailos g. 4, LT – 01116 Vilnius, Lietuva
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 562 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-05-27 | Kommentare (0)

 
Dabartiniai dešimtokai, 2015 m. stosiantys į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose, turės būti išlaikę valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Norintiems gauti studijų krepšelį universitetuose ir kolegijose taip pat bus privaloma mokėti užsienio kalbą. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino minimalius rodiklius 2015 m. abiturientams, pretenduosiantiems į valstybės finansavimą studijoms.
„Siekiame, kad į aukštąsias mokyklas ateitų gerai pasiruošę abiturientai. Stiprindami raštingumą stosiantiems nuo 2015 m. įvedame privalomą lietuvių kalbos mokėjimo kartelę, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Būsimiems studentams taip pat būtina mokėti užsienio kalbas, kad galėtų aktyviai naudotis tarptautiniais akademiniais šaltiniais ir mainų galimybėmis."

2015 m. stosiantieji į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose turės būti išlaikę valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Pretenduojantys į kolegines studijas, kaip ir dabar, galės rinktis valstybinį arba mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

2015 m. norintiems gauti valstybės finansuojamą vietą universitetuose ir kolegijose taip pat bus privaloma mokėti užsienio – anglų, prancūzų ar vokiečių – kalbą B1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis. Užsienio kalbos lygis bus nustatomas laikant brandos arba tarptautinį ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 535 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-05-27 | Kommentare (0)

Pagerinti raštingumo kokybę ir sukurti lituanistinį ugdymą palaikantį visuomenės požiūrį – tokių tikslų siekia švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio patvirtintas Lietuvių kalbos ir kultūrinio raštingumo mokymo gerinimo priemonių planas 2013–2016 m.

„Ugdant vaikų raštingumą, mokant juos skaityti ir taisyklingai rašyti svarbus vaidmuo tenka pradinių klasių ir lietuvių kalbos mokytojams. Bet ne tik jiems. Raštingumo, kaip ir vertybių, ugdymas vyksta per visas pamokas: kaip taisyklinga kalba paaiškinti teoremą, rišliai papasakoti apie gamtos procesus, kaip kūrybiškai sudėlioti kraštotyros medžiagą? Todėl ieškojome sisteminio požiūrio į rašting umo ugdymą. Atkreipėme dėmesį ir į tėvų pareigas skaityti vaikams, skatinti jų domėjimąsi knygomis", – sako ministras D. Pavalkis.

Per artimiausius metus bus atnaujintos lietuvių kalbos ir literatūros programos, sustiprinant rašybos, skyrybos ir kitus kalbos praktikos įgūdžius, skaitymo gebėjimus ir kultūrinį raštingumą. Bus konkrečiai nurodoma, ką mokiniai turėtų išmokti kiekvienoje klasėje.

Numatoma sukurti raštingumo vertinimo sistemą: parengti vertinimo metodikas 2, 4, 6, 8 klasėms, po 8 klasės vykdyti raštingumo patikrinimą, sudaryti rašomųjų darbų vertinimo aprašus pradiniam ir pagrindiniam ugdymui. Be to, lituanistikos mokslo institutuose bus pradėti ilgalaikiai vaikų ir jaunimo kalbos kaitos, funkcinio ir kultūrinio raštingumo tyrimai.

Kad ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 531 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-05-07 | Kommentare (0)

Norime jums pristatyti naują tinklalapį www.yrasalis.lt .
Privačia iniciatyva sukurtoje svetainėje norime pateikti kuo daugiau pozityvių žinių apie Lietuvą ir jos žmones.

Darbą pradėjome nuo projekto "Dešimt+", kuriuo kviečiame visus sudaryti per paskutinius dešimtmečius Lietuvos gerovei ir jos vardo garsinimui labiausiai nusipelniusių asmenybių
galeriją: mokytojus, gydytojus, menininkus, visuomenės veikėjus (iš viso - 11 kategorijų). Siūlome neskirstyti žmonių į išvykusius ar likusius Lietuvoje, nerūšiuoti jų pagal kalbą ar politines pažiūras.
Apie daugiausiai simpatijų ir palaikymo sulaukusius žmones nufilmuosime trumpas dokumentines apybraižas, jas jau nuo gegužės mėn. pradėsime talpinti mūsų svetainėje.
Turime nepilną informaciją apie užsienyje aktyviai dirbančius ir prie Lietuvos vardo garsinimo prisidedančius lietuvius, todėl prašome jūsų pagalbos ir palaikymo: siūlykite savo kandidatus į lietuviškąją šlovės galeriją, kad ji plačiau apimtų po pasaulį išsibarsčiusią Lietuvą. Galbūt turėsite ir kitokių pasiūlymų ar patarimų dėl bendradarbiavimo bei svetainės turinio.

Pirmąjį projekto "Dešimt+" etapą planuojame tęsti iki 2014 m. vasario 16 d.,
vėliau skelbsime naujas asmenybių kategorijas, didesnį dėmesį skirsime jauniesiems Lietuvos talentams. Svetainėje vėliau atsiras istorinių žaidimų apie Lietuvą vaikams, lietuviškų nuotraukų fotokonkurso, išeivijo ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 727 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-04-10 | Kommentare (0)

Vykdant valstybės užsakymą, dalis studentų bus priimami į tikslines studijų vietas. Tai bus daroma atsižvelgiant į valstybei būtinų specialistų poreikį: policininkų, visuomenės sveikatos specialistų ir kai kurių kitų. Į tikslinę vietą priimtas studentas turės trejus metus atidirbti pagal įgytą specialybę, o darbdavys – prisidėti finansuojant būsimo darbuotojo studijas.
2013 m. aukštosioms mokykloms paskirstytos 276 tikslinės studijų vietos. Didžiausias specialistų poreikis nustatytas policijos sektoriuje – jų rengimui skiriama 100 tikslinių studijų vietų, visuomenės sveikatos sektoriui numatyta 32, žemės ūkiui – 24, sportui – 12 ir tekstilei – 6 tikslinės studijų vietos.

„Taikydami tikslinį studijų finansavimą užtikriname, kad biudžeto lėšos būtų skiriamos konkrečioms studijų programoms, rengiančioms valstybei reikalingus specialistus. Taip pat svarbu pabrėžti, kad tikslines studijų vietas pasirinkę studentai pasirašys sutartis su būsimais darbdaviais dėl darbo baigus studijas", – sako švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.

Daugiausia tikslinių studijų vietų gaus Mykolo Romerio universitetas – 100. Lietuvos sveikatos mokslų universitetui atiteks 46, Aleksandro Stulginskio universitetui – 32, Šiaulių universitetui – 30, Vytauto Didžiojo universitetui – 14, Lietuvos sporto universitetui ir Kauno technologijos universitetui – po 12 tikslinių studijų vietų. Tarp kolegijų daugiausiai tikslinių studij ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 534 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-04-03 | Kommentare (0)

Lietuva, taip pat Estija ir Latvija praėjusiais metais padarė didžiausią pažangą inovacijų diegimo srityje. Lietuva pirmą kartą pateko į nuosaikių novatorių grupę, iki šiol ji būdavo priskiriama prie menkų novatorių. Palyginti su praėjusiais metais, bendrai ES pasiekta geresnių inovacijų diegimo rezultatų, rodo 2013 m. Inovacijų sąjungos rezultatų suvestinė.

„Dabar dedame pagrindus dar aktyvesniam mūsų šalies proveržiui inovacijų srityje, spartindami vėluojančius mokslo ir verslo slėnių projektus, jie turėtų būti baigti iki 2015 m. Skirdama ES fondų lėšas slėniams Lietuva tikisi, kad aukščiausio lygio mokslinių tyrimų infrastruktūra suteiks puikias sąlygas bendradarbiauti mokslui ir verslui kuriant praktiškai pritaikomas inovatyvias technologijas, kurios duotų aukštą pridėtinę vertę šalies ūkiui. ES taip pat pabrėžia, kad greitesnis ekonomikos atsigavimas, augimas įmanomas tik per moksl o pažangą ir jo dėka į verslą ateinančias inovacijas", - sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.


Lietuva aplenkė Lenkiją, Latviją, Rumuniją ir Bulgariją. ES pirmąsias reitingo pozicijas toliau užima Švedija, nuo jos nedaug atsilieka Vokietija, Danija ir Suomija. Pirmąsias reitingo vietas užimančioms ES šalims būdingos tvirtos nacionalinės mokslinių tyrimų ir inovacijų sistemos, verslo ir aukštojo mokslo sektoriaus pastangos diegti inovacijas. V ... Toliau - Weiter lesen »
Kategorija - Kategorie: Įvairios informacijos | Žiūrėta: - Aufrufe: 548 | Įkelta vartotojo - Hinzugefügt von: Lietuvaite | Datum: 2013-04-03 | Kommentare (0)

1 2 3 4 5 »
Draugai - Freunde