Kategorijos - Kategorien der Rubrik
Informacijos kelionėms [4]
Aktualiausios informacinės naujienos, liečiančios keliones
Reiseinfos [9]
Aktuellerste Infos zum Reisenthema
Gesundheitinfos [3]
Rund um Thema Gesundheit
Informacijos sveikatos tema [3]
Informacijos sveikatos tema
Sozial-Infos [12]
Soziale Themen
Informacijos socialine tema [10]
Kulturveranstaltungen - kultūriniai renginiai [29]
Meldungen - pranešimai apie renginius
Informacijos Vokietijos lietuviams [28]
Info sia tema
Zuwanderungsinfos [17]
Informacijos emigracijos tema [8]
URM informacijos [30]
Įvairios informacijos [42]
Įvairios informacijos, netinkancios prie kitu
Bildung [6]
Bildungsinfos
News des Auswärtigen Amt [6]
Kalender
20 val.-Uhr, Šeštadienis - Samstag.
«  Gegužė - Mai 2013  »
IIIIIIIVVVIVII
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Gimtadienis-Geburtstag:
Statistik

Online: 1
Svečiai - Gäste: 1
Nariai - Benutzer: 0
Mūsų apklausa - Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website - Įvertinkite tinklalapį
Antworten insgesamt: 138
Informacinės, kultūrinės naujienos *** Hauptseite: Informationen, Kulturnews » 2013 » Gegužė - Mai » 28 » Nuo 2015 m. norint gauti valstybės finansavimą studijoms įvedamas lietuvių ir užsienio kalbų slenkstis
10:06:08
Nuo 2015 m. norint gauti valstybės finansavimą studijoms įvedamas lietuvių ir užsienio kalbų slenkstis
 
Dabartiniai dešimtokai, 2015 m. stosiantys į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose, turės būti išlaikę valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Norintiems gauti studijų krepšelį universitetuose ir kolegijose taip pat bus privaloma mokėti užsienio kalbą. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino minimalius rodiklius 2015 m. abiturientams, pretenduosiantiems į valstybės finansavimą studijoms.
„Siekiame, kad į aukštąsias mokyklas ateitų gerai pasiruošę abiturientai. Stiprindami raštingumą stosiantiems nuo 2015 m. įvedame privalomą lietuvių kalbos mokėjimo kartelę, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Būsimiems studentams taip pat būtina mokėti užsienio kalbas, kad galėtų aktyviai naudotis tarptautiniais akademiniais šaltiniais ir mainų galimybėmis."

2015 m. stosiantieji į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose turės būti išlaikę valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Pretenduojantys į kolegines studijas, kaip ir dabar, galės rinktis valstybinį arba mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

2015 m. norintiems gauti valstybės finansuojamą vietą universitetuose ir kolegijose taip pat bus privaloma mokėti užsienio – anglų, prancūzų ar vokiečių – kalbą B1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis. Užsienio kalbos lygis bus nustatomas laikant brandos arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą.

2015 m. geriausiųjų eilė, pagal kurią teikiamas valstybės finansavimas studijoms, bus skaičiuojama pagal 4 dalykų rezultatus: privalomo lietuvių kalbos ir literatūros, pasirinktos srities pagrindinio ir papildomo dalykų bei kitos srities bendrojo dalyko.

Numatoma, kad 2016 m. stosiantiems į kolegijas ir universitetus minimalūs reikalavimai didės – norintiems gauti valstybės finansavimą studijoms planuojama įvesti privalomą matematikos egzaminą. Pretenduosiantiems į valstybės finansuojamą studijų vietą universitetuose taip pat svarstoma kelti užsienio kalbos mokėjimo kartelę – ją reikės mokėti B2 lygiu.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
 
Kategorie: Įvairios informacijos | Aufrufe: 535 | Hinzugefügt von: Lietuvaite | Bewertung: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrierung | Login ]
Draugai - Freunde