Kategorijos - Kategorien der Rubrik
Informacijos kelionėms [4]
Aktualiausios informacinės naujienos, liečiančios keliones
Reiseinfos [9]
Aktuellerste Infos zum Reisenthema
Gesundheitinfos [3]
Rund um Thema Gesundheit
Informacijos sveikatos tema [3]
Informacijos sveikatos tema
Sozial-Infos [12]
Soziale Themen
Informacijos socialine tema [10]
Kulturveranstaltungen - kultūriniai renginiai [29]
Meldungen - pranešimai apie renginius
Informacijos Vokietijos lietuviams [28]
Info sia tema
Zuwanderungsinfos [17]
Informacijos emigracijos tema [8]
URM informacijos [30]
Įvairios informacijos [42]
Įvairios informacijos, netinkancios prie kitu
Bildung [6]
Bildungsinfos
News des Auswärtigen Amt [6]
Kalender
21 val.-Uhr, Šeštadienis - Samstag.
«  Gegužė - Mai 2013  »
IIIIIIIVVVIVII
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Gimtadienis-Geburtstag:
Statistik

Online: 1
Svečiai - Gäste: 1
Nariai - Benutzer: 0
Mūsų apklausa - Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website - Įvertinkite tinklalapį
Antworten insgesamt: 138
Informacinės, kultūrinės naujienos *** Hauptseite: Informationen, Kulturnews » 2013 » Gegužė - Mai » 28 » Švietimo ir mokslo ministras: profesinės mokyklos rengia tokius specialistus, kokių reikia darbo rinkai
10:21:19
Švietimo ir mokslo ministras: profesinės mokyklos rengia tokius specialistus, kokių reikia darbo rinkai
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis  lankėsi atvirų durų dienos renginiuose Vilniaus profesinėse mokyklose.

„Profesinės mokyklos bendradarbiaudamos su darbdaviais rengia tokius specialistus, kurių reikia darbo rinkai ir kurie baigę mokslus sėkmingai įsidarbina. Į profesinį mokymą investuojame labai daug – tiek Europos Sąjungos fondų paramos, tiek valstybės lėšų. Esame pasiekę aukštą profesinių mokyklų aprūpinimo lygį, mokiniai mokosi dirbti pačia moderniausia įranga, o profesijos mokytojai savo žinias ir įgūdžius atnaujina verslo bendrovėse", –sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Pasak ministro, nepelnytai į šoną nustumtas profesinis mokymas įgyja vis stipresnes pozicijas, o šių mokyklų auklėtiniams darbdaviai siūlo geras perspektyvas.

Palaipsniui keičiasi ir mokinių požiūris į profesinį mokymą. Nors bendrojo ugdymo mokinių ir abiturientų skaičius kasmet mažėja, treji metai iš eilės stojančių į profesines mokyklas skaičius lieka stabilus. 2012 metais priimta mokytis apie 19 tūkst. mokinių, iš jų 9 tūkst. - turinčių vidurinį išsilavinimą. Į profesines mokyklas taip pat stoja jau turintieji aukštojo mokslo diplomus, pernai šis rodiklis siekė apie 5 proc. nuo bendro priimtųjų į profesines mokyklas skaičiaus.

„Užsienio šalyse labai populiaru vidurinį išsilavinimą įgyti kartu su kvalifikacija, o paskui spręsti – ar tęsti mokslus aukštojoje mokykloje, ar pradėti dirbti. Labai skatinčiau ir mūsų mokinius, ypač mažiau linkusius į akademinę veiklą, baigus pagrindinę mokyklą rinktis profesinį mokymą", – sako D. Pavalkis.

Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Teikiamas pagrindinis, vidurinis išsilavinimas ir kartu profesinė kvalifikacija. Apie 70 proc. viso mokymosi laiko skiriama praktikai.

Kaip rodo pastarųjų metų mokinių pasirinkimai, dažniausiai norima įgyti virėjo ir konditerio, statybininko, automechaniko specialybę. Mažiausiai populiarios, bet darbo rinkoje paklausios, metalo apdirbimo ir mėsos perdirbimo kvalifikacijos.

Iš viso daugiau kaip 70 šalies profesinio mokymo įstaigų siūlo apie 300 įvairių profesinio mokymo programų: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ir t.t.

Lietuvos profesinės mokyklos siūlo ne tik stiprina praktinį mokymą, bet ir daug dėmesio skiria mokinių saviraiškai, užimtumui, prevencijai. Beveik kiekvienoje profesinio mokymo įstaigoje veikia sporto, menų, šokio, dainavimo, kolektyvai. Profesinių mokyklų mokiniai gauna stipendiją, suteikiamas bendrabutis.

Gegužės 21 d. daugumoje profesinių mokyklų vyksta atvirų durų diena. Jos tikslas – supažindinti 9–12 kl. mokinius, jų tėvus, mokytojus su šių mokyklų galimybėmis: ko ir kaip galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama mokantis amato, kur atlikti praktikas ir kur įsidarbinti. 

Ministras D. Pavalkis lankėsi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio rengimo centre: jame baigiamas įrengti naujausia technologine įranga aprūpintas sektorinis praktinio mokymo centras, kur galės praktikuotis ir kitų profesinių mokyklų mokiniai, įmonių darbuotojai.
Ministras D. Pavalkis apžiūrėjo Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos praktinio mokymo bazę.


Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Kategorie: Informacijos socialine tema | Aufrufe: 593 | Hinzugefügt von: Lietuvaite | Bewertung: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrierung | Login ]
Draugai - Freunde