Kategorijos - Kategorien der Rubrik
Lietuviai užsienyje [8]
Užsienio lietuvių bei kitomis lietuvius užsienyje liečiančiomis temomis.
Migranten in deutssprachigem Raum [16]
Rund um das Thema Migranten in Deutschland, Österreich, Schweiz (Migration, Statistik usw)
Mes Europoje [12]
Lietuvius, vokiečius ir Europą siejančios naujienos
Vokietijos įvairenybės [13]
Įvairios naujienos iš Vokietijos, netinkančios į kitas kategorijas
Lietuva - Vokietija [2]
Įrašai Lietuvos - Vokietijos bendradarbiavimo ir kt. temomis, liečiančiomis šias abi šalis
Lietuva [20]
Mus dominančios naujienos iš Lietuvos
Kelionių tema [3]
Patarimai, straipsniai,įdomybės kelionių tema
Reisethema [3]
Alles rund um Thema Reisen - Presseberichte, Artikels usw. keine ofizielle Infos.
Knigge & Sittes [2]
Rund um Knigge, Etikette, Sittes und alles, was mit Benehmen zu tun hat.
Internetas [1]
Viskas, kas liecia interneta
Tipps [3]
Verschiedene Tipps
Bewölkerung [5]
Kalender
20 val.-Uhr, Šeštadienis - Samstag. Gimtadienis-Geburtstag:
Statistik

Online: 1
Svečiai - Gäste: 1
Nariai - Benutzer: 0
Mūsų apklausa - Unsere Umfrage
Bewerten Sie meine Website - Įvertinkite tinklalapį
Antworten insgesamt: 138
Hauptseite » Artikel » Lietuva

Šiandien Lietuvoje 10 kartą minima pasaulinė Saugesnio interneto diena
Lietuvoje šiandien vyksta renginiai, internetinės konferencijos, skirtos vasario 5 d. minimai pasaulinei Saugesnio interneto dienai.

"Saugesnio interneto dienos tikslas – atkreipti dėmesį ir priminti vaikams, kaip tinkamai, saugiai, išvengiant galimų pavojų naudotis naujomis komunikacijos technologijomis, kurios yra tapusios jaunosios kartos kasdienybe, bendravimo priemone. Vaikai ir jų tėvai turi žinoti, kaip gerbti vieni kitų teises, apsisaugoti nuo netinkamos informacijos ar patyčių internete, kaip išvengti internetinių šiukšlių, kaip išlikti saugiam interneto labirintuose",- sako Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainas Numgaudis.

Šiandien apie 700 mokinių dalyvaus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose vyksiančioje Saugesnio interneto dienai skirtoje vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų konferencijoje „Junkis pagarbiai ir atsakingai!", kuri vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr.5). Tiesiogiai stebėti konferenciją nuo 10 val. bus galima internetu:
https://vips.liedm.lt/konferencija/SID2013  

Taip pat bus galima tiesiogiai stebėti, kaip vaikai patvirtina pačių sukurtą Garbingo elgesio internete kodeksą, prie kurio sukūrimo prisidėjo beveik tūkstantis Lietuvos mokinių. Renginio metu bus apdovanoti Švietimo informacinių technologijų centro skelbtų konkurso – „2013 m. Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje" ir kūrybinio komiksų konkurso „Garbingo elgesio internete kodeksas" laimėtojai.

Renginio programą galima rasti interneto puslapyje:
http://www.draugiskasinternetas.lt/repository/dokumentai/13_01_14/SID_2013_programa_galutine.pdf  

Saugesnio interneto puslapyje: http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/day/sid_2013  bus galima stebėti asociacijos „Langas į ateitį", VšĮ „Vaikų linijos" ir TEO paskaitą internete „Kaip užtikrinti saugesnį vaikų bendravimą internetu ir mobiliuoju telefonu?" apie vaikų saugumą elektroninėje erdvėje bei joje slypinčius pavojus, atlikti parengtą jaunuoliams skirtą testą „Ar esi saugus internete?"

Pedagogai galės registruotis į nuotolinį asociacijos „Langas į ateitį" atnaujintą ir svarbiomis saugesnio elgesio internete temomis papildytą mokymosi kursą „Ką pedagogai turėtų žinoti apie grėsmes internete?"
Vasario ir kovo mėnesiais vaikų globos organizacijų darbuotojai galės registruotis ir dalyvauti asociacijos „Langas į ateitį" rengiamuose seminaruose apie saugesnį naudojimąsi internetu, informacijos ir asmens duomenų saugumą, socialinius tinklus, vaikų apsaugą nuo interneto grėsmių.

Daugiau apie Saugesnio interneto dienos renginius, taip pat teisinės informacijos, patarimų vaikams ir tėvams, kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje internetinėje svetainėje: http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/day/sid_2013  

Daugiau informacijos apie 2013 metų Saugesnio interneto dieną Europoje rasite apsilankę http://www.saferinternetday.org/web/guest/sid-2013  

Projektą „Saugesnis internetas" Lietuvoje pagal Europos Sąjungos programą „Saugesnis internetas" įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija „Langas į ateitį", VšĮ „Vaikų linija".

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Kategorie: Lietuva | Hinzugefügt von: Lietuvaite (2013-02-05)
Aufrufe: 370 | Bewertung: 0.0/0
Kommentare insgesamt: 0
Nur registrierte Benutzer können Kommentare hinzufügen.
[ Registrierung | Login ]
Draugai - Freunde